Наша Україна

Если Вы не знаете в какой раздел разместить свою тему, Вы можете воспользоваться этим форумом.

Модератор: Группа модераторы

Ответить
Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 08 янв 2016, 00:35

Изображение

Национальный музей-заповедник украинского гончарства в Опошне основан в 1986 г. Этот древний поселок издавна славился как крупнейший центр мастеров керамики, гончарная столица Украины. В экспозиции под открытым небом представлены эксклюзивные авторские работы опошнянских гончаров, среди которых лауреаты премии Т. Шевченко, а также мастеров из других регионов, которые участвуют в ежегодных фестивалях монументальной керамической скульптуры. В выставочном зале представлены особо ценные экспонаты, большая коллекция книг о гончарстве. Все посетители получают в подарок свистульку. По предварительной договорённости возможна встреча с мастером, который продемонстрирует искусство работы на гончарном круге. На территории находится сувенирная лавка.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 08 янв 2016, 00:37

Изображение

Николаевская церковь в Диканьке - родовой храм-усыпальница семьи Кочубеев. Церковь построена в 1794 г. графом В. Кочубеем на территории графской усадьбы, на месте старой деревянной церкви XVII в. По легенде, на этом месте находился пень, на котором явилась икона Николая Чудотворца. Перед этим образом молилась о здоровье будущего сына мать Н. Гоголя, в его же честь дала имя ребенку. При сооружении Николаевской церкви арх. Н. Львов использовал стиль моравских храмов-ротонд. Внутренний объем перекрыт сложной системой двойного купола с лепестками стеклянных рам, которые на лето открываются. Когда поют певчие на хорах, кажется что звук спускается с небес. Также уникальна система воздушного отопления и проветривания помещений. Сохранился иконостас из мореного дуба, фрагменты оригинальной росписи. Надвратная колокольня выполнена в стиле, характерном для католических храмов. В подвале находится склеп с оригинальными саркофагами, в которых покоятся несколько поколений Кочубеев. В советские времена в помещении открыли музей атеизма. Сейчас Николаевский храм действующий. Неподалеку растут Кочубеевские дубы возрастом 800 лет, высаженные на въезде в бывшее княжеское имение со стороны Полтавы.

Изображение
Изображение
Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 08 янв 2016, 00:39

Изображение

Мгарский Спасо-Преображенский монастырь - одна из самых почитаемых православных святынь в Украине. Основан в 1619 г. митрополитом Исаией (Копинским) на средства княгини Р. Вишневецкой, которая владела Лубнами в XVII в. По легенде, место для сооружения монастыря княгине указали ангелы. В 1684-92 г. на месте первой деревянной церкви, на средства гетманов И. Самойловича и И. Мазепы был выстроен каменный Спасо-Преображенский собор (арх. И.-Б. Зауэр). В облике храма объединен староукраиий стиль XI-XII в. с барокково-ренессансной архитектурой Западной Европы, в оформлении много неканонического декора. Также в комплекс входит колокольня в стиле барокко (1837-44 гг.), Благовещенская теплая церковь (ныне Св. Афанасия) в псевдовизантийском стиле (XIX в.), настоятельский и братский корпуса (ХVIII в.), двухэтажная скитская церковь Св. Афанасия (ныне Благовещенская, 1891 г.). Здесь похоронен почивший во время посещения любимой обители Константинопольский патриарх Афанасий, другие церковные деятели. Монастырь пользовался поддержкой украинских гетманов и русских царей, его посещали И. Мазепа, Петр I, Т. Шевченко, А. Пушкин и др. В советские времена здесь дислоцировался дисциплинарный батальон, размещались склады, потом пионерский лагерь. Большинство фресок было повреждено (в память об этих событиях сохранена расстрелянная икона Св. царицы Александры). Мгарский Спасо-Преображенский монастырь возвращен церкви в 1993 г., проведена реставрация. Монахи проводят экскурсии. Рядом на горе Зажуры в 1990 г. сооружен Мемориал народной скорби "Голодомор-33" в виде большого колокола на кургане,  : :ua!; :  с которого открывается лучший вид на монастырь.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 08 янв 2016, 00:44

Полтавская область уникальна своей историей и богата разнообразными архитектурными достопримечательностями. Эта земля вдохновляла таких талантов, как Гоголь, Котляревский, Сковорода.
Уверены, не оставит равнодушным она и любого путешественника. Однако перед поездкой нужно узнать, что обязательно следует сделать на Полтавщине.

Изображение

Что следует сделать в Полтавской области? - отдохнуть под дубом, который посадил Гоголь

Яреськи - маленькое, уютное, комфортное и знаменитое село. Посетите его, чтобы увидеть красоту полтавской природы: отдохнуть на берегу удивительно чистой реки Псел и прогуляться в красивом сосновом лесу.
А еще именно в этом селе родилась и выросла мать Николая Гоголя. Здесь можно отдохнуть в тени под раскидистым дубом, который посадил сам писатель.
В Яреськах 10 лет работала киностудия. Здесь Александр Довженко снимал свои фильмы "Щорс", "Иван", а пейзажи местной Сорокалитовой горы вы можете увидеть в фильме "Земля".
В Яреськах находится забегаловка "Зустріч", о которой неоднократно упоминал в своих произведениях Гоголь.
Ее в народе называют "Женские слезы". Зайти внутрь, возможно, и не сможете, поскольку заведение часто закрыто из-за различных проблем, а вот посмотреть на еще один мистический объект из произведений загадочного Гоголя - стоит.
Также советуем вам просто прогуляться по селу - возможно, вы поймете, почему именно здесь долгое время жил и работал известный исследователь Вернадский.

Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 08 янв 2016, 00:45

Что следует сделать в Полтавской области? - открыть тайны Диканьки

Именно это село Гоголь прославил на весь мир, потому Диканьку невозможно обойти при посещении Полтавской области.
Зайдите в Троицкую церковь, ее расписывал кузнец Вакула в знаменитом произведении Гоголя.
Говорят, что прототип Вакулы действительно жил в этом селе, он был художником и архитектором. Пообщайтесь с местными, они точно расскажут интересную легенду.
Пройдитесь под известной аркой в начале Диканьки, ее еще называют украинской Триумфальной аркой, и обязательно загадайте желание.

Изображение

Арку построили специально к приезду императора Александра I по проекту знаменитого Луиджи Руска. Прогуляйтесь немного дальше от арки и проникнитесь романтикой Кочубеевских дубов.
4 великана, которым около 800 лет, хорошо помнят времена, когда юная Мотря Кочубей встречалась здесь с Мазепой.
Ну, а потом грех не заглянуть в кафе "Кочубеївська садиба"  - подкрепиться хорошими полтавскими галушками и вкусным борщом. Кафе работает с 11:00 до 23:00, телефоны: +38 (0531) 9-93-07, (066) 333-51-72.

Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 08 янв 2016, 00:48

Что следует сделать в Полтавской области? - посетить музей-усадьбу Гоголя

В 12 километрах от райцентра Шишаки находится село Гоголево. Здесь создан музей-заповедник, удивительно прекрасное место, достойное вашего внимания.
Здесь есть дом, небольшие пруды, парк, беседка, сад. Посмотрите, в какой обстановке рос Гоголь и что его вдохновляло.
Можно ознакомиться с первыми изданиями его произведений, увидеть личные вещи писателя, узнать почти из первых уст о жизни и творчестве Гоголя, а также послушать множество легенд, связанных с родом Гоголь-Яновских.
Если вы надумали жениться, можете сделать это в усадьбе Гоголя. Бывший дом писателя сейчас выполняет еще и функцию ЗАГСа.

Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 08 янв 2016, 00:49

Что следует сделать в Полтавской области - слепить что-то своими руками в музее гончарства

Гончарная столица Украины - село Опишня. Местные мастера славятся своим талантом на весь мир. Лучшие музеи мира имеют в своей коллекции изделия украинских гончаров.
Находится село Опишня в 45 километрах от Полтавы на трассе Полтава-Гадяч.
Обязательно закажите экскурсию по Музею украинского гончарства в Опишне, в выставочных залах представлены ценные экспонаты, интересная коллекция книг о гончарстве.
Если позвоните предварительно по телефонам: +38 (05353) 4-24-16, 4-24-15, можете договориться о мастер-классе и посмотреть, как изготавливают полтавские керамические шедевры, или попробовать самому.
Музей работает ежедневно с 08:30 до 16:00, с пятницы по воскресенье с 08:30 до 15:00. Также здесь можно приобрести сувениры, а каждому посетителю музея в подарок свистулька-петушок. Мелочь, но приятно.

Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 08 янв 2016, 00:50

Что следует сделать в Полтавской области? - насладиться романтической Полтавой

Полтава, несомненно, стоит того, чтобы провести здесь минимум уик-энд. Днем можно просто гулять по уютным улицам города, посетить Корпусный парк.

Под вечер, часов в 17:00, побывайте на Ивановой горе, посетите Успенский собор, далее пройдите в усадьбу основоположника современной украинской литературы Ивана Котляревского.

Изображение

Приветливые сотрудники расскажут вам много интересного об известном писателе. После этого оцените памятник знаменитой полтавской галушке.

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 08 янв 2016, 00:51

Ну, а когда Полтаву начнут окружать сумерки, спуститесь немного вниз. В нескольких шагах рядом находится элегантная ротонда, полтавчане называют ее "Белая Беседка".
Ночью она подсвечивается, играет красивая музыка, а со смотровой площадки открывается невероятный вид на романтическую Полтаву.

Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:06

... Сампсоніївська церква на полі Полтавської битви була побудована на честь перемоги російської армії над шведкою армією Карла XII, яка відбулася 27 червня 1709 ...

Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:10

...сходи в Хрестовоздвиженський монастир...

Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:11

... пам'ятник Марусі Чурай ...
Маруся Чурай - легендарна українська народна співачка і поетеса часів Хмельниччини, яка, за переказами, жила в Полтаві. Їй приписують авторство низки пісень: «Ой, не ходи, Грицю», «Котіліся вози з гори», «За світ встали козаченьки» та інші.
Народилася: 1625, Полтава
Померла: 1653, Полтава

Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:12

...река Ворскла...
oaei110.jpg
oaei210.jpg
oaei310.jpg
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:14

...Полтавщина...
iea210.jpg
iea110.jpg
iea310.jpg
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:15

Полтавские галушки
Изображение

Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:16


Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:17

Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:18

...Полтава в 1944 году...


Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:19

...Полтава в 1960 году...

Последний раз редактировалось Mikhalych 09 янв 2016, 22:20, всего редактировалось 1 раз.

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:20

...Полтава - памятники истории и архитектуры - май 2013 года...


Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:22

...красуня Полтава...


Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:23

...Національний Сорочинський ярмарок...


Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:24

...Музей дальней авиации. Аэродром Полтава...


Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:26

БОТАНІЧНИЙ САД ПОЛТАВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. В. Г. КОРОЛЕНКА
Полтавський ботанічний сад було засновано ще у XX столітті. Зараз у ньому налічується близько 600 різновидностей рослин із різних куточків Землі.
Ботанічний сад розташований у східній частині міста. Він розподіляється на декілька секцій: дендрарій, відділ сільськогосподарських та лікарських культур, плодовий сад, відділ квітково-декоративних рослин, музей українського квітникарства під відкритим небом, зелений клас, альпійську гірку.
Зайшовши до оранжереї, потрапляємо у «полтавські» тропіки, субтропіки та пустелю. Рослинність з Південної Америки та Африки представляє колекцію засушливих районів земної кулі. Химерні кактуси та сукуленти не залишать нікого байдужим.
Тропіки широко представлені величезною колекцією фікусів, які зазвичай мешкають у дощових лісах. Над міні-басейном розкинулись зарості циртоміума дворядного та гігантської ліани. Добре акліматизувалася в оранжереї і драцена, або драконове дерево, представлене декількома видами. Зверху споглядають велетенські пальми заввишки до 10 метрів.
Колекція в оранжереї постійно поповнюється новими видами. Організовані групи відвідувачів мають можливість придбати паростки квітів та рослин.

Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:27

До десятки кращих потрапив Полтавський міський Дендропарк.

Він розташований на території 124,5 га. Заснований на початку 1960-х років.

Дендропарк поділений на окремі «тематичні» частини з красивими назвами: Шведський ліс, Бузковий гай, Лісостеп, Східна долина…

На території багато мальовничих майданчиків і галявин. Навколо ставків схиляються плакучі верби.
З одного боку – темно-зелений ялинник, з іншого – білокоре царство беріз, з третього – ростуть горіхові дерева, розкинулась бузкова галявина. А неподалік ставка — галявина постійного цвітіння. Є також дендрарій.
Всього тут росте близько 170 видів кущів та дерев.

Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:28

Полтавщина подарувала світові безліч видатних імен. Колись ще Леся Українка, запрошуючи Ольгу Кобилянську до Гадяча, назвала Полтавщину найукраїннішою землею. Тож давайте розпочнемо знайомство з історичними постатями нашого рідного краю із Григорія Сковороди - відомого філософа, мандрівника та письменника.

Изображение

Григорій Савич Сковорода народився 3 грудня 1722 року в селі Чорнухах на Полтавщині в сім’ї малоземельного козака.  

У дитинстві малий Гриць дуже любив сидіти під вербою, спостерігати за навколишнім світом і грати на сопілці, подарованій старим кобзарем. У дяка-скрипаля Гриць був на привілейованому становищі, бо хлопець вражав своєю допитливістю, до того ж у нього виявився незвичайної краси голос. Дяк навчив Гриця нотної грамоти і поставив першим співаком у церковному хорі, давав читати книжки, підготував до вступу в академію.

У 1738 році здійснилася давня мрія хлопця — навчатися у Києво-Могилянській академії. Григорій став одним з найретельніших, особливо наполегливих і тямущих студентів.

З 1742 по 1744 рік жив у Петербурзі, був співаком придворної капели, прославився чудовим басом, майстерною грою на скрипці, флейті, бандурі, цимбалах і сопілці та композиторським талантом, створював музику на власні вірші. Навчання продовжив в Київській академії.

У 1750 році у складі російської місії Сковорода виїжджав за кордон і три роки мандрував Угорщиною, Словаччиною, Польщею, відвідав Братиславу, Відень, Будапешт; бував в університетах, слухав лекції знаменитих професорів, працював у бібліотеках, студіював філософські праці й, володіючи багатьма мовами, дискутував із ученими різних країн.

Повернувся в Україну у 1753 році, викладав поетику в Переяславському колегіумі. Був старанним, чесним і неординарним учителем: писав байки, викладав стародавні мови, глибоко цікавився математикою, географією, економікою; навчав тих етичних норм, яких завжди дотримувався сам. Отже, учив, як жив, а жив, як навчав — найкраща риса педагога. Оскільки підручника з етики не було, Сковорода написав його сам. Це був його перший філософський твір, основою якого є думка, що ледарство — найбільша людська вада. Студенти любили вчителя, але той незабаром мусив залишити колегіум, бо працювати стало нестерпно від цькування й доносів: можновладці схотіли позбутися людини, яка привселюдно заявила: «Весь світ спить, пора прокидатися!». Написав для слухачів курс поетики «Роздуми про поезію і порадник до майстерності оної».

Протягом 1754 – 1759 pоків жив у селі Коврай на Переяславщині, працюючи домашнім учителем у поміщика Степана Томари. Написав значну частину віршів збірки «Сад божественних пісень». Працював викладачем (спочатку поетики, а згодом етики) у Харківському колегіумі. Учителюючи в Харкові, латинськими і українськими віршами написав «Байку Езопову» (1760 р.), склав дві вступні лекції-проповіді до курсу етики.

У 1766 році філософ написав трактат «Вхідні двері до християнської доброчинності», наступного року філософські твори «Наркіс. Розмова про те: взнай себе» і «Симфонія, названа книга Асхань про пізнання самого себе».

Протягом 1769 – 1774 років Сковорода написав збірку прозових байок «Байки харківські», «Бесіду, названу двоє, про те, що блаженним бути легко», і «Діалог, чи Розмова про стародавній світ», а також твори: «Розмова п’яти подорожніх про справжнє щастя в житті» («Розмова дружня про душевний світ»), «Кільце», «Розмова, звана алфавіт, чи буквар світу».

У 1775 – 1776 роках були написані твір «Книжечка, названа Si-lenus Alcibiadis, сиріч Ікона Алківіадська («Ізраїльський змій») та «Книжечка про читання святого письма, названа Дружина Лотова».

Твори «Суперечка архістратига Михайла з сатаною про те: легко бути благим», «Пря Біса з Варсавою» були написані в 1783 – 1784 роках.

У 1785 році Сковорода об’єднав тридцять віршів, написаних у різний час, у збірку «Сад божественних пісень».

У 1787 році він написав «Вдячного Еродія» і «Убогого Жайворонка», а у 1791 році завершив філософський твір «Діалог. Ім’я йому — Потоп зміїний».    

І з 1769 року Сковорода вів мандрівне життя, не спокушаючись різноманітними посадами й чинами ; щоразу відхиляючи пропозиції і світських, і церковних осіб. «Ні в якому разі! Хіба ви хочете, щоб я збільшив число фарисеїв? — відповів великий просвітитель бєлгородському єпископові на прохання стати ченцем. Ченці Києво-Печерської лаври, у свою чергу, вмовляли: «Доволі блукати по світу! Час причалити до гавані: нам відомі твої таланти, свята Лавра прийме тебе, як мати своє чадо, ти будеш стовпом церкви і окрасою обителі». На це Григорій Савич саркастично сказав: «Ох, преподобнії! Я стовпотворіння умножати собою не хочу, доволі і вас, стовпів неотесаних, у храмі Божому! Світ мене не впіймає». І таки не впіймав! Не вдалося ні царям, ні панам, ні ченцям за почесті й кар’єру купити розум, честь та волю Сковороди. Щастя письменник вбачав не в маєтках і славі, а в житті за совістю; шляхом до щастя вважав самопізнання. Навіть Катерині II Сковорода не побоявся виповісти: «Мені моя сопілка і вівця дорожча царського вінця». Ходив філософ завжди в звичайній свиті. Крім книг, рукописів, сопілки в полотняній торбі та палиці, нічого більше не мав, навіть не прагнув мати власної хати і взагалі постійної домівки.

Сковорода навчав що в природі — краса, гармонія, а в суспільстві — несправедливість, і щоб змінити макросвіт (навколишнє), треба кожному змінити мікросвіт (тобто себе самого). З цією думкою тісно пов’язана його ідея «сродної праці»: пізнавай себе, а пізнавши— удосконалюй. Пізнаючи свої нахили, людина правильніше визначить своє місце в суспільстві й принесе найбільшу користь. А поки що чимало людей займають не свої місця: один ходить за плугом, а він від природи музика, інший працює суддею, а йому б пасти череду. Великий філософ доводив, що людина не може бути щасливою, якщо діє всупереч своїй природі. Веління природи — це веління Бога в людині. Пізнання природи — це пізнання Бога.

У 72 роки поет пішки пройшов триста верств аж до Орловщини, де жив його учень і приятель Михайло Ковалинський, щоб передати йому рукописи своїх творів. А повернувшись, зупинився в селі Іванівці, був веселий, балакучий, згодом вийшов у сад і край дороги став копати яму. «Що це ви робите, Григорію?» — запитали здивовано друзі. «Та копаю собі могилу, бо прийшов мій час». Коли ж гості роз’їхалися, Сковорода помився, переодягнувся в чисту білизну, ліг на лаві й… заснув навіки.

Спадщина композитора, поета, байкаря і філософа Григорія Савича Сковороди є дорогим надбанням української національної і світової культури.

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 09 янв 2016, 22:29

Хто ж з нас не любить посидіти спекотним весняним днем на березі рідної Ворскли. А чи знаєте Ви, що перша згадка слова "Ворскла" датується ще 1174-м роком? Пропонуємо сьогодні ознайомитися з історією нашої улюбленої річки та дізнатися цікаві моменти з днів її життя.

Изображение

Ворскла... Одна з найкрасиві­ших річок Лівобережної Укра­їни. Взявши розгін непомітним джерельцем-струмочком зі схилу крейдяної Бєлгородської височини, вона упродовж 420 км чистим срі­блястим потоком перетинає Сум­щину та Полтавщину і несе свої прозорі води у величний Дніпро.
Як і він, пам'ятає Ворскла на своїх берегах поселення древніх аріїв, скіфів, слов'ян. Приваблю­вало їх привілля цих місць, пред­ковічні ліси вздовж заплави, багаті на рибу водойми. Залишки старо­давніх поселень часто зустріча­ються в межах нашого краю, бо тут колись проходив бойовий кордон з кочовим печенізьким станом. За Ворсклу навіть печеніги боялися ходити, хоч і знали, що у Поворсклянському краї справжній рай: високі сосни і розложисті дуби ото­чують береги, відбиваючи у воді свої розкішні крони, «плакучі» іви, схиливши свої віти до прохолод­них струменів, купають у них свої коси. В заводях - буйне цвітіння водяних лілій. В прибережних оче­ретах чутно спів водяних птахів. І над всім цим - ласкаве сонце, смо­листі аромати сосняків, пряність квітучих лугових трав...
Ворскла... Тихоплинна і про­зора. Недарма, мабуть, побутує у Поворсклі (та й за ним!) давня легенда про походження назви річки - «Ворскло», «Ворскла». Начебто Петро 1 упустив у воду підзорну трубу і не зміг дістати, певно було глибоко, тож, розсер­дившись, вигукнув «Вор скла!». Відтоді, мовляв, і назва «Ворскла». Але легенда ця молода порівняно з першою літописною згадкою. Слово «Ворскла» зустрічається в Іпат'ївському списку «Начальной летописи» під 1174 роком: «... того же лета Игорь Святославович со­вокупи полки свои и еха в поле за Ворсклым и стрете половцы иже тут ловя языки...»
Наша красуня Ворскла оспівана і народом в билинах та піснях. її змалював у своїх творах наш зем­ляк - лірик XIX ст. Яків Щоголєв -«Кришталеве Ворскло, луками по­вите...» І, немов сьогодні, писано:
.. .А бір стоїть, як і стояв,
Стоїть, -
нікуди не здвигається,
І мох коріння поснував,
І, як лилося, Ворскло ллється...
Малював річку на своїх полот­нах відомий український художник-пейзажист П. С. Левченко. Мелодії жителів її берегів звучать в операх «Наталка-Полтавка» і «Сорочинський ярмарок», в піснях, напи­саних на вірші нашого земляка Платона Воронька. Багато славних синів і дочок народилося в нашому поворсклянському краї. Серед них - відомий поет-демократ Павло Грабовський, поетеса і громадська діячка Олександра Сулима-Блохин, відомі всьому світові співаки Єли­завета Петренко та Петро Білин-ник, прославлений партизан Сидір Ковпак, десятки Героїв Радянсько­го Союзу, вчених.
Щедре Приворскля і дарами природи. У верхів'ях виробляєть­ся цемент, в нашому краї - цегла, а нині ще й нафта з газом, в Опішні - керамічні вироби, відомі далеко за межами України.
75 кілометрів ріки припадає на наш район. Тут Ворскла приймає маленьки річечки - Рябину, Веселу Гусинку, Олешню, Охтирку, Хухру і становиться повноводнішою і глибшою. Біля климентового мос­ту і буймерівського будинку від­починку глибина в окремих місцях сягає десятки метрів.
Ворсклу люблять не лише меш­канці нашого району, а й всієї України і подальші. Але її треба не тільки любити, але й дбати про неї: не рубати дерева на її берегах, не справляти стічні води в її притоки.
Не мити власний транспорт на її берегах, не смітити. А якби ще роз­чистити протоки і стариці, яких так багато в течії ріки в межах нашого району, то вона б віддячила стори­цею: рибні багатства відновилися б в колишніх обсягах, зелена краса її берегів стала б ще пишнішою і сама вона возвеличнішала б і була б ще улюбленішою.
Олександр ГАЛКІН, краєзнавець

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение 

Аватара пользователя
Nata78
Постоянный пользователь
Сообщения: 212
Зарегистрирован: 14 сен 2015, 21:01

Re: Наша Україна

Сообщение Nata78 » 10 янв 2016, 12:24


Спасибо , очень познавательно. Позвала сына , читаем вместе .

Чему бы грабли не учили , а сердце верит в чудеса.

Аватара пользователя
Mikhalych
Постоянный пользователь
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 дек 2015, 15:46

Re: Наша Україна

Сообщение Mikhalych » 10 янв 2016, 12:48

Nata78 писал(а): Позвала сына , читаем вместе
Полтава - місто славне своєю історією.
Звідки ж взялася назва Полтава?


Ще в давнину вважалося, що обрати ім’я людині – це теж саме, що обрати їй долю. В імена вкладався глибокий сакральний та естетичний зміст, у них вияскравлювалась краса й уява, мудрість і любов вільної народної душі. Досі вважається, що вони можуть впливати на характер і життя носія, ба навіть змінювати долю.

   Саме тому дівчинці, яка мала світле волосся, давали ім’я Світлана. Якщо багато односельців приходило вітати щасливих батьків з народженням донечки, їй давали ім’я Людмила, себто людьми люблена, мила. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину, і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богдан, Богодар), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл, Добриня).

 Схожа ситуація і з назвами різних населених пунктів України. Але сотні і тисячі років історії часто приховують від нас причини, умови, обставини, які вплинули на появу імені міста чи села. Споконвіку люди не були байдужі до назв своїх поселень. Про це свідчать не лише літописи, в яких часто пояснюються причини (здебільшого легендарні) появи назви міста, але й значно давніші писемні й усні перекази багатьох народів.

Изображение

Курицу хорошо есть вдвоём: я и курица Изображение